Klub naszej ziemi w:

Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w Rudzie Śląskiej

Zaloguj się:

O Klubie...

Opiekun(owie): Dorota Głogowska, Renata Brytan

Ostatnio w klubie

449.jpg 472.jpg

Materia Baterii - relacja z wycieczki.

W ostatnich kilku miesiącach informowaliśmy Was o naszych działaniach w ramach ogólnopolskiej kampanii Materia Baterii. Za wykonywane przez nas zadania otrzymywaliśmy dyplomy i odznaki. Okazało się, że na tym nie koniec!

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska wyróżniła uczniów naszej szkoły i ufundowała wycieczkę zapewniając nam dzień pełen wrażeń.
20 października przyjechał po nas autokar i zabrał nas do Centrum Kultury Śląskiej Grota, gdzie zostaliśmy powitani i otrzymaliśmy drugie śniadanie. Następnie udaliśmy się do zakładów zajmujących się recyklingiem zużytych akumulatorów - Orzeł w Piekarach Śl. i Baterpol w Świętochłowicach. Potem mieliśmy okazję obserwować panoramę miasta z wież KWK Polska w Świętochłowicach, a także zapoznać się z historią i tradycjami naszej małej ojczyzny w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.
Po intensywnym zwiedzaniu wróciliśmy do CKŚ Grota na obiad, po którym wzięliśmy udział w uroczystej gali podsumowującej projekt. Zaproszenie na wycieczkę i galę było dla nas ogromnym wyróżnieniem, tym bardziej, że oprócz nas uczestniczyli w nich uczniowie z całej południowej Polski.
Do szkoły wróciliśmy późno - zmęczeni, ale i bardzo zadowoleni!