Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 111 w Łodzi

Zaloguj się:

Woda cenniejsza niż złoto

Dnia 6 grudnia 2016r., odbyła się lekcja w klasie IVa na temat: „ Woda cenniejsza niż złoto”, w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę”.
Uczniowie, na podstawie udostępnionych przez organizatorów materiałów i pracy własnej w grupach, dowiedzieli się, dlaczego właśnie woda jest niezbędnym elementem prawidłowej diety.
Jej procentowy udział w masie ciała zmienia się wraz z wiekiem.
Poznali zawartość wody w różnych produktach pokarmowych i ułożyli je w formie charakterystycznej piramidy: od herbaty(99,9%), poprzez zupy(96%), pomidory(95%), mleko(90%),… po chipsy(2,1%), ciastka(0,7%), czekoladę(0,5%), cukier(0,2%).
Obecnie wiedzą też, ile wody powinno się spożywać w ciągu doby, aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu. Potrafią rozpoznać i przeanalizować symptomy tego stanu.

Uczniowie mają świadomość, że cenna jest KAŻDA KROPLA WODY, chociażby dlatego, że jej zasoby na świecie maleją. To powoduje konieczność racjonalnego gospodarowania wodą oraz ochronę jej naturalnych zasobów. Mają temu służyć nawyki oszczędzania poprzez proste czynności: prysznic zamiast kąpieli w wannie, zakręcanie kranu w trakcie szczotkowania zębów.

Na zakończenie zajęć uczniowie i nauczyciele wypili wodę.

SAM_5046.JPG

SAM_5044.JPG

SAM_5048.JPG

Praca w grupach.

SAM_5049.JPG

Pijemy wodę na zakończenie zajęć.