Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 111 w Łodzi

Zaloguj się:

Wycieczka edukacyjna do Bronowic

12 czerwca klubowicze z klasy VIc pod opieką wychowawczyni oraz czterech mam udali się na wycieczkę edukacyjną. Już o 710 nastąpił wymarsz sprzed szkoły.
Wsiedliśmy do pociągu – odjazd 814. I od razu pozytywne zaskoczenie. Mimo upału na zewnątrz, w środku przyjemna temperatura - działała klimatyzacja.
 Przedziały oddzielone szybami, drzwi otwierane i zamykane elektronicznie. Podróż niedługa (50 minut) i komfortowa.

Do „Krainy Dzikiej Kaczki” w Bronowicach dotarliśmy wędrując wśród bajecznie kolorowych pól. Ostatni  etap naszego przemarszu wiódł przez las mieszany.
 Na miejscu odbyliśmy spacer po lesie, dolinie rzecznej, łące; byliśmy nad stawem. Nad rzeką podziwialiśmy przemyślnie zbudowane przez bobry żeremia .
 Z zainteresowaniem obejrzeliśmy tropy dzików, saren, patrzyliśmy na zauważalne ślady ich pobytu w tym terenie. Zewsząd dochodził śpiew ptaków.
Liczne występujące tu gatunki poznawaliśmy poprzez oglądanie tablic dydaktycznych.

Dużą atrakcję stanowiło wspinanie się i obserwacja świata roślin i zwierząt z potężnych, drewnianych wież widokowych.

Stado owiec kameruńskich hodowanych przez gospodarzy, pełni tu rolę „kosiarek” do trawy. Ich wyjątkowość polega na tym, iż nie wymagają strzyżenia runa.

Lekcja – wycieczka była podsumowaniem wiadomości z lekcji przyrody i zarazem wstępem do zajęć z biologii i geografii w gimnazjum.
 Temat stanowiła systematyka (zasady klasyfikacji organizmów).

Posileni pachnącą kiełbaską z grilla, wzmocnieni herbatką z suszonej pokrzywy, pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Łodzi.

Oto galeria zdjęć.

SAM3645

SAM3647

SAM3651

SAM3660

SAM3661

SAM3668

SAM3669

SAM3676

SAM3677