Szkoła Podstawowa nr 56 w Bydgoszczy

Zaloguj się:

DZIEŃ JEŻA

10 listopada przypada Dzień Jeża – święto mało znane, a tymczasem ekolodzy donoszą, że w 2025 r. może zabraknąć dziko żyjących jeży. Te pożyteczne zwierzęta bez odpowiedniej ochrony mogą wyginąć. Dlatego nasza szkoła właczyła się w akcję "Pomóż jeżom przetrwać zimę".

W dniu 13 listopada br. przybyła do naszej szkoły pani Beata Woźniacka z Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Jeży „NASZE JEŻE” wraz ze swoimi podopiecznymi: Sonią i Maciusiem. Goście zostali zaproszeni przez p. Małgorzatę Zubrycką do klas 2 c i 1 d. Dzieci miały okazję usłyszeć wiele ciekawostek z życia jeży oraz w jaki sposób należy je chronić. Dzieci na własne oczy zobaczyły dorosłego i wiekowego już jeża – Sonię, która cierpliwie i spokojnie przyjmowała wszelkie oznaki zainteresowania ze strony uczniów. Natomiast młodziutki jeż Maciuś okazał się małym wiercipiętą.

Na zakończenie spotkania zostały przekazane Fundacji dary dla jeży, które uczniowie z klas I-VI przez cały tydzień znosili do szkoły. Wśród nich znalazły się miseczki, kocyki, ręczniczki oraz karma – wszystko to, co pomoże jeżom przetrwać zimę.

 Na parterze szkoły p. Małgorzata Zubrycka – organizatorka szkolnego konkursu „Jeż to chroniony zwierz” przygotowała wystawę prac. Uczniowie wykonali przepiękne prace plastyczne, w tym również przestrzenne, których zadaniem było zwrócenie uwagi na problem wyginięcia tych pożytecznych ssaków

IMG_1263.JPG

Uczniowie poznali jeża Sonię.

IMG_1273.JPG

Wystawa prac konkursowych "Jeż to chroniony zwierz"