Klub naszej ziemi w:

Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Ziębicach

Zaloguj się:

O Klubie...

Opiekun(owie): Barbara Zańko

Przyjaciele Bałtyku”

W Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach już po raz XIII odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „ Przyjaciele Bałtyku”  Konkurs  przeprowadzony  był w ramach programu prowadzonego  przez „Fundację Nasza Ziemia” , i realizowanego w naszej szkole . Uczniowie rywalizowali w kategoriach klas III i klas IV-V. W konkursie wzięły udział  trzy szkoły Zespół Szkół Samorządowych w Henrykowie, Szkoła Podstawowa nr 4 i  Szkoła Podstawowa nr 2 w Ziębicach. Uczestnicy  musieli wykazać się wiedzą dotyczącą naszego morza oraz zagadnień związanych z wodą jaj ochroną, zanieczyszczeniami  oraz  jej fauną i florą . Ponadto zawodnicy  musieli  wykorzystać posiadaną wiedzę w praktyce podczas doświadczeń, które mieli wykonać podczas konkursu.

Podczas trwania konkursu uczniowie z panią E. Sendor udali się do muzeum na spotkanie z panem Stanisławem Popardowskim , który oprowadził uczniów po swojej wystawie fotografii ilustrującej nasz park jako jedną z niewielu udanych rekultywacji terenu w Europie. Po powrocie pani dyrektor Dorota Hirkowska wręczyła nagrody, ufundowane dyrektora Ośrodka Opieki i Oświaty w Ziębicach.

W klasyfikacji  międzyszkolnej kolejno zajęli: I miejsce Zespół Szkół Samorządowych w Henrykowie, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Ziębicach i III miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Ziębicach.

Ostatnio w klubie