Szkoła Podstawowa nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach

Zaloguj się:

Tydzień ekologiczny

   
    W dniach od 23 do 27 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach odbyły się Dni Ekologiczne pod hasłem: „Czyste i zdrowe środowisko”

   Uczniowie klas I–II pracowali nad tym „Jak zostać ekologiem”? Były lekcje poświęcone temu zagadnieniu, wykonywali plakaty dotyczące segregacji śmieci, zachowania się wobec roślin i zwierząt. Dzieci uszyły również torby ekologiczne z odpadów, które będą wykorzystywane na zakupy. 

   Natomiast uczniowie klas III pracowali pod hasłem: „Jak powstaje las”? Odbyło się spotkanie z leśniczym, wycieczka do pobliskiego lasu i rozpoznawanie drzew. Temu towarzyszył konkurs plastyczny pt. „Jakie to drzewa”? Dzieci także zrobiły kanapki wiosenne, którymi częstowały całą społeczność szkolną, aby podkreślić jak ważne jest zdrowe odżywianie. 

   W tygodniu ekologicznym obowiązywały kolory:
  • poniedziałek kolor brązowy,
  • wtorek kolor żółty,
  • środa kolor zielony,
  • czwartek kolor czerwony,
  • piątek obowiązywały kolory z tygodnia.

   Ciekawym elementem było zaprezentowanie przez uczniów konturów kuli ziemskiej na znak, że obowiązkiem każdego z nas jest czyste i zdrowe środowisko! 

   Podsumowaniem Tygodnia Ekologicznego był apel, na którym uczniowie zaprezentowali przedstawienia, wiersze i piosenki. Wręczone zostały nagrody dla każdej klasy. W holu szkoły zostały wystawione prace plastyczne uczniów. Była Telewizja i "Gazeta Regionalna". 

   Dziękuję nauczycielom i uczniom za ciekawe, innowacyjne działania na rzecz ochrony przyrody!
Z ekologicznymi pozdrowieniami 
Honorata Kryszewska- wicedyrektor

DSC00085.JPG

DSC00090.JPG

DSC00159.JPG

DSC00170.JPG

DSC00185.JPG

fot. Julia Gruchot