Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Piłsudskiego w Gołdapi

Zaloguj się:

Zielone Dni 2009 za nami:)

W środę 22 kwietnia o godzinie 10.15 w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego, odbył się drugi zielony dzień. Przybyli zaproszeni goście z Nadleśnictwa Gołdap i Parku Krajobrazowego z Żytkiejm. Zebrała się również cała społeczność szkolna. Przygotowano mnóstwo atrakcji m.in. spektakl w wykonaniu klasy III a, konkurs na Modny Strój 2009 wyczarowany z odpadów, podsumowano akcje i konkursy przyrodnicze. Rozdano wiele nagród. Wszystko to, by uczcić Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Każdego roku w kwietniu wraz z moimi wychowankami przygotowujemy cykl spotkań ekologicznych, które nazywamy "Zielonymi Dniami" mówi nauczycielka Alina Oleszczuk. Właśnie wtedy moi podopieczni są Ekologicznymi Edukatorami. W tym roku Zielone Dni w SP2 rozpoczęły się 21 kwietnia od symbolicznego przecięcia zielonej wstęgi przez wicedyrektor szkoły Lilię Bogdańską i dyrektora Stefana Piecha.

Serdecznie dziękuję za systematyczną pracę i wieloletnią współpracę z zaprzyjaźnionymi placówkami wspierającymi naszą szkołę w przyrodniczej i ekologicznej edukacji mówi Stefan Piech. Liczę na dalsze zaangażowanie dzieci, nauczycieli, rodziców i instytucji, którym ważne jest środowisko. Pamiętajcie, że przyroda się bez nas obejdzie, a my bez niej nie. W sali było bardzo kolorowo, jednak dominował kolor zielony. Miłym akcentem było przyznanie tytułu "Przyjaciółki Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi". Otrzymały go: specjalistka do spraw edukacji Anna Michowiak z Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach oraz leśnik Marzanna Konieczny z Nadleśnictwa Gołdap.
Spotkanie wzbogacił spektakl pod tytułem "Posłuchaj tych kroków", przygotowany przez klasę III a i jej wychowawczynię Alinę Oleszczuk. Nad przedstawieniem pracowały 23 osoby, które włożyły mnóstwo pracy.

zielone1

zielone2

zielone4

zielone5