Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Piłsudskiego w Gołdapi

Zaloguj się:

"DWÓJKA"PONOWNIE PIERWSZA W EDUKACJI RECYKLINGOWEJ

GALA wręczania nagród jak zawsze odbyła się  podczas Międzynarodowych Targów w Poznaniu. 
Szkołę reprezentowała koordynatorka działań-Alina Oleszczuk .

-Cieszę się ogromnie i z radością informuję wszystkich gołdapian i mieszkańców okolic ,że bez Państwa i zaprzyjaźnionych ze szkołą placówek, instytucji, organizacji tego sukcesu by z pewnością nie było. Od kilku lat stale dostarczacie zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, uczestniczycie w edukacji recyklingowej (ZIELONE DNI W SZKOLE, EKOWALENTYNKI). Ogromna ilość telewizorów, pralek, lodówek, baterii... które  wyjechały w roku szkolnym 2015/2016  z naszej placówki świadczą o stale wzrastającej świadomości ekologicznej mieszkańców. Cudownie było tam być i z bijącym sercem usłyszeć:
SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W  GOŁDAPI PONOWNIE PIERWSZA.
Za kolejny rok owocnej pracy jako koordynatorka działań serdecznie Państwu dziękuję.

Jako Szkoła  Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego czyli po prostu "dwójka pod lasem" zapewniamy, że staniemy na wysokości zadania, aby nasze ekologiczne akcje nadal były nagłaśniane i realizowane ku wielkiej radości społeczności szkolnej, lokalnej i całej przyrody:)

Dziękujemy społeczności lokalnej, Nadleśnictwu Gołdap, PKPR w Żytkiejmach, Sanepidowi Gołdap, Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, Fundacji Nasza Ziemia, Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Stowarzyszeniu Ptaki Polskie, Firmy EKO HARPOON Recykling Sp .z.o.o. z Cząstkowa Mazowieckiego, ElektroEko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, Firmie Abrys, Urzędowi Miasta Gołdap ,Starostwu Powiatowemu w Gołdapi , Przedsiębiorstwu Wodno-Kanalizacyjnemu w Gołdapi, Środowiskowemu Domowi Pomocy Społecznej “Słoneczny Dom” w Gołdapi, gołdapskiej policji i straży pożarnej, klubom sportowym, pani Marcie Michniewicz (należącej również do szkolnej ekodrużyny za bezpieczną podróż, pełną wrażeń do Poznania) i Radzie Rodziców przy SP nr 2 Gołdapi.

Prezes Zarządu firmy Abrys, organizatora konkursu pani Magdalena Dutka wielokrotnie na gali  podkreślała: 
– Konkurs o Puchar Recyklingu to jedyny w Polsce konkurs, który w kompleksowy sposób ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w tym zakresie.  Jest to konkurs wyjątkowy, bowiem oprócz docenienia podmiotów, które w sposób szczególny wyróżniły się w tym aspekcie, ma również olbrzymi walor edukacyjny. Poprzez mnogość różnorodnych działań chcemy zmienić świadomość ekologiczną Polaków dotyczącą właściwego postępowania z odpadami, co ma zaowocować dobrej jakości materiałem, przekazywanym do recyklingu. Gołdap- dziękujemy, że jesteście z nami.
My również dziękujemy i cieszymy się, że ponownie o nas, maleńkiej szkółce "spod lasu Kumiecie" słychać, aż w Poznaniu:) Cudownie  było tam być, z dumą odbierać nagrodę, promować  szkołę i naszą piękna, uzdrowiskową Gołdap:) 

"Dwójka" stale pokazuje i udowadnia, że jest świetna, cudowna, pełna pasji. Trwa w tym od wielu lat :)
Wręcz fantastycznie, że ktoś to docenił w tak prestiżowym konkursie jak Puchar Recyklingu:)

Dziękujemy:)

Niech rozwija się nasz gołdapski ekologów krąg...

pucharek.jpg

DSCN0046 (1).JPG