Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Piłsudskiego w Gołdapi

Zaloguj się:

Niebieska lekcja ekologii

Wzorem lat ubiegłych, Przyjaciele Przyrody z klasy IIa w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi wraz z wychowawczynią Aliną Oleszczuk przygotowali kolejną lekcję ekologii. Tym razem zaprezentowali barwne widowisko pod tytułem "Urodziny Wody".

Atmosfera na przedstawieniu była wspaniała. Występ łączył zabawę z nauką, a jego głównym przesłaniem była ochrona wody, tak ważnej w przyrodzie i w życiu człowieka. Widownią małych ekologów byli licznie przybyli rodzice. Dzieci wykazały się profesjonalną grą aktorską. Piękna scenografia, wspaniałe stroje sprawiły, że wszyscy czuli się jak w prawdziwym królestwie wody. W sali było bajecznie i bardzo niebiesko.

-Cudowny spektakl -mówi mama Kuby Kańgowskiego. - Zdyscyplinowana i mądra grupa - dopowiada mama Julii Czubaszek.

Rodzice, którzy przyszli zobaczyć i usłyszeć swoje pociechy byli z nich bardzo dumni. Nagradzali aktorów gromkimi brawami. Dla wielu uczniów była to niezapomniana lekcja ekologii.

Po części artystycznej odbył się bal karnawałowy ze słodkim poczęstunkiem. Dzieci i rodzice bawili się znakomicie. Miło było popatrzeć na tak wesołą gromadkę. Warto zaznaczyć, że uczniowie uczestniczą w drugiej edycji programu "Żyj, poznawaj, rozwijaj się ". Hasło, jakie wybrali na rok szkolny 2010/2011, brzmi: " Woda - podstawa życia". Celem cyklu zajęć jest zapoznanie dzieci z problemem deficytu wody na świecie i w Polsce, przekazanie informacji o zanieczyszczeniach wód i sposobach jej oczyszczania. Zajęcia mają pokazać, jak chronić zasoby wodne i nie marnować wody.

To jednak jeszcze nie wszystko. Przyjaciele Przyrody obrali sobie za cel - oprócz własnej nauki - edukację społeczności lokalnej. Tak jak już od wielu lat wystawią spektakl wielokrotnie. Ostatni raz w kwietniu podczas "Zielonych Dni" przedstawienie "Urodziny Wody" obejrzy cała społeczność szkolna z SP nr 2. Chęć uczestniczenia w lekcji ekologii zapowiedziały już też dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Gołdapi. Młodzi aktorzy zapraszają też inne, zorganizowane grupy. Naprawdę warto.