Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Piłsudskiego w Gołdapi

Zaloguj się:

MISTRZ EDUKACJI RECYKLINGOWEJ

Wystartowaliśmy w XVI edycji Konkursu o Puchar Recyklingu. Puchar Recyklingu to jedyny w Polsce konkurs, który w kompleksowy sposób ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w zakresie recyklingu. Tym samym ma na celu promowanie i rozpowszechnianie nowych technik, ciekawych i innowacyjnych rozwiązań związanych z gospodarką odpadami oraz pomysłowych przykładów edukacji ekologicznej. Przedstawiliśmy roczne działania na rzecz przyrody i edukacji ekologicznej. Opisaliśmy to wszystko  co zrobiliśmy. Pochwaliliśmy się spiralnymi, długotrwałymi działaniami na różnych płaszczyznach. Tego sukcesu nie byłoby bez wsparcia społeczności lokalnej i zaprzyjaźnionych  placówek, instytucji organizacji między innymi Nadleśnictwa Gołdap, PKPR w Żytkiejmach, Sanepidu Gołdap, Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, Fundacji Nasza Ziemia, Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Stowarzyszenia Ptaki Polskie, Firmy EKO HARPOON Recykling Sp .z.o.o. z Cząstkowa Mazowieckiego, ElektroEko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, Firmie Abrys, Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego w Gołdapi, Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej "Słoneczny Dom" w Gołdapi, Rady Rodziców przy SP nr 2 Gołdapi.

Nasze kreatywne działania zostały zauważone już w latach ubiegłych. Wcześniej również zostaliśmy laureatami podczas XII i XIII edycji Pucharu Recyklingu.
Na gali w Poznaniu szkołę reprezentowała koordynatorka działań Alina Oleszczuk.

Nagrody: dyplom " Mistrza Edukacji Recykingowej "wśród placówek z całej Polski, kosze EKO do selektywnej zbiórki odpadów firmy ALDA, zestaw pomocy naukowych firmy Jangar wzbogacą zaplecze naszej szkoły, które pozwoli w atrakcyjnej i nowatorskiej formule realizować proces edukacyjny.

To wspaniałe osiągnięcie, pierwsze miejsce wśród placówek oświatowych z całej Polski sprawiło, że o Gołdapi cudownym uzdrowiskowym miasteczku położonym wśród lasów i jezior usłyszeli wszyscy.

Czujemy się dumni i zmotywowani do dalszej owocnej pracy. Sukcesami promujemy naszą szkołę i nasze piękne miasto.
"Dwójka" pokazała po raz kolejny, że jest szkołą świetną, wartościową i pełną pasji.

gala1.jpg

Targi.JPG