Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Piłsudskiego w Gołdapi

Zaloguj się:

Kącik ptasich obserwacji...

Kącik "ptasich obserwacji":)

Jestem uczniem klasy IIIa. Moja klasa to Przyjaciele Przyrody. Razem z panią dokarmiamy ptaki zimą. Z pomocą rodziców zrobiliśmy karmniki. Codziennie wsypujemy do nich ziarno. Wieszamy też słoninkę. Obserwujemy naszych skrzydlatych przyjaciół.

Filip Serafin

Dziś dokarmialiśmy ptaki. Widziałam w karmniku gile i sikorki. Ptaki jadły ziarno i słoninkę. Przylatywały i odlatywały. Pewnie poleciały do swoich domów. Bardzo lubię obserwować ptaki.

Zuzanna Szocik

Codziennie wsypuję ziarno do karmnika. Czasami wsypuję ptakom drobny, pokruszony chleb. Zdarza się, że w parku nakarmię gołębie .Gdy jestem z rodzicami nad jeziorem dokarmiam kaczki i łabędzie.

Patryk Kozłowski

Na dworze wieszam słoninkę .Wieszam również pyszne ziarno w pojemniku. Wychodząc z psem obserwuję ptak .Najbardziej chcę zobaczyć sikorki. Są to moje ulubione ptaki. Bardzo lubię pomagać ptakom, dlatego je dokarmiam.

Maja Piwowar

Mam karmnik, który zrobiłem z rodzicami. Lubię obserwować ptaki, które przylatują zimą. Z mamą zawieszam słoninkę. Moje psy lubią zabawę z ptakami, ganiają je. Chcę hodować gołębie. Bardzo podobają mi się ptaki.

Antoni Markowski

Zawsze rano wsypuję do karmnika ziarno. Zjadają je gile i sikorki. Raz na jakiś czas powieszę słoninkę. Zawsze obserwuję ptaki przez okno. Lubię też  patrzeć i rysować ptaszki. Ptaki są bardzo piękne.

Gabriela Brodowska

Pewnego zimowego dnia tata zawiesił w karmniku słoninkę. Na ucztę przyleciały sikorki i z apetytem skubały ją. Dookoła kręciły się też sroki. Pojechałam po zboże na wieś. Wróciłam i zauważyłam, że słoninka leży na ziemi. Zanim wyszłam zauważyłam, że z apetytem je ją już kot. Bardzo ciekawe i czasem śmieszne są historie z ptakami.

Kornelia Waraksa

Tata zbudował karmnik dla ptaków. Do karmnika wsypuję ziarna pszenicy, a obok wieszam słoninkę. Do karmnika przylatują ptaki, takie jak: gil, sikorka, jemiołuszka. Sikorka ma żółty brzuszek i niebieskie skrzydełka. Gil natomiast ma czerwony brzuszek i czarne skrzydełka. Pamiętamy, aby dokarmiać ptaki zimą.

Katarzyna  Wasilewska

Byłem na podwórku. Mama powiedziała, że muszę nakarmić ptaki. Zrobiłem to. I zacząłem obserwacje. Najpierw przyleciał gil. Miał czerwony brzuszek. Zjadł dużo ziarna. Zrobił się od razu grubiutki. Bardzo mi się spodobał.

Kacper Jadeszko

Kiedy przychodzi zima razem z rodzicami wieszam karmnik. Każdego dnia wsypuję ptakom zboże lub kaszę. Na gałązkach drzew wieszam słoninkę. Zawieszam też zebraną jesienią jarzębinkę. Lubię dokarmiać i obserwować ptaki.

Sandra święcka

Bardzo lubię pomagać ptaszkom. Zawsze gdy przychodzi zima wystawiamy karmnik na balkonie. Na sznureczku wieszamy słoninkę. Gdy ptaszki zjedzą to sprzątam w karmniku. Dosypuję też świeże ziarno. Najczęściej przylatują sikorki. Bardzo lubię obserwować ptaki w mojej ptasiej stołówce.

Kacper Kondracki

Mój tata zbudował drewniany karmnik. Ustawiliśmy go w ogródku na wysokim pieńku. Do karmnika wsypaliśmy ziarna zbóż, zawiesiliśmy też słoninkę. Całą rodziną obserwujemy jak ptaki jedzą karmę. Najśmieszniej wyglądają sikorki, które kołyszą się na słoninie.

Julia Łobanowska

o.JPG