Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Piłsudskiego w Gołdapi

Zaloguj się:

Już 14 lutego EKOWALENTYNKI-zapraszamy:)

Zapraszamy 14 lutego w Walentynki do udziału w akcji "Kocham recykling"!  Do akcji włączyło się 70 miast w całej Polsce. Nasze miasteczko jest 71. W ramach akcji zapraszamy również mieszkańców, przedstawicieli zakładów pracy, organizacji itp. Będziemy  zamieniać stare i zużyte baterie na lizaki- serca.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi
14.02.2014
godzina 10.00-12.00
sala nr 20:

To oczywiście tylko symbol, ale bardzo ważny, pokazujący, że nasza troska o środowisko może i powinna składać się z takich drobnych, ale bardzo ważnych codziennych nawyków, jak choćby segregowanie baterii i niewyrzucanie ich do śmieci. W szkole baterie zbieramy od dawna, dlatego nasza akcja przebiegnie sprawnie.

14 lutego ogłaszamy  po raz trzeci szkolne EKOWALENTYNKI. Wystarczy ubrać się na różowo, czerwono i przynieść 5 (i więcej) baterii do różowego stanowiska Przyjaciół Przyrody (parter obok sali nr 20; przy tablicy informacyjnej)

Zbiórka baterii od godziny 10.00 do godziny 12.00. Zapewniamy słodką niespodziankę w kształcie serduszka.

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 10 tys ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3. 500 ton)!

www.cycling-recycling.eu

Dziękujemy Partnerowi akcji Nadleśnictwu Gołdap:)

Przyjdź, wrzuć, uśmiechnij się :)
Czekamy:)

Bardzo cieszę się, że Gołdap, już trzeci raz przyłącza się do edukacyjnej akcji "Kocham recykling". Dajecie wspaniały przykład, jak można połączyć ekologię z zabawą, edukacją i pozytywnymi działaniami. Przesyłam serdeczności dla mieszkańców i wszystkich uczestników akcji!

Pozdrawiam
Dominik Dobrowolski

dominik@cycling-recycling.eu
www.cycling-recycling.eu
tel. +48697092978

eko

dominik