Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Piłsudskiego w Gołdapi

Zaloguj się:

Dzień Ziemi 2008

Ponownie „Dwójka”, tak nazywają Gołdapianie położoną w najpiękniejszym zakątku miasta malutką , przyjazną dzieciom Szkołę Podstawową nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi zaskoczyła wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Cała społeczność szkolna zarówno dzieci jak i dorośli wyruszyła w barwnym zdawałoby się nie mającym końca POCHODZIE EKOLOGÓW, któremu dzielnie patrolowała gołdapska policja.

”ZIEMIA PROSI NIE NISZCZCIE ROŚLIN! ”, „GOŁDAPIANIE SEGREGUJCIE ODPADY!”, „ŁAD PORZĄDEK -DOBRA RZECZ” to hasła, które rozbrzmiewały na całe miasto. Były brawa i wyrazy uznania wielu mieszkańców. Kierowcy zatrzymywali się i przez okna swoich aut wyrażali podziw dla ekologicznego dzieła.

Proces kształtowania postaw proekologicznych w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi nie jest akcją jednorazową, to proces ciągły trwający wiele lat. Zauważalne efekty oddziaływań przynoszą oczekiwane rezultaty i motywują do dalszych działań. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie prężnie pracujący pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia pragną je kontynuować i poszerzać.

„Przyjaciele Przyrody ” z klasy II „a.” SP nr 2 w Gołdapi wraz z wychowawczynią Aliną Oleszczuk byli organizatorami kilku imprez z bogatej oferty Zielonego Święta Ziemi 2008. Stanęli na wysokości zadania. Jedną z wielu był barwny spektakl teatralny o tematyce przyrodniczej pt. „Calineczka w Królestwie Zielonej Polany”. Liczna widownia z wielkim zainteresowaniem śledziła losy zagubionej, małej Calineczki (w tę rolę wcieliła się Kaja Andrzejaczek), która po przygodach trafiła na Zieloną Polanę. Wspaniałe przedstawienie ukazujące piękno otaczającej nas przyrody zakończyło się gromkimi brawami .Wzruszeni goście zachwyceni byli scenografią ,muzyką i prawdziwą grą aktorską Przyjaciół Ziemi z IIa.

Dyrektor szkoły Stefan Piech podkreślił jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa przyroda. Podczas obchodów wraz z wicedyrektor Lilią Bogdańską wręczyli mnóstwo dyplomów i nagród dzieciom oraz nauczycielom za działalność ekologiczną .

Nie sposób pominąć VI Edycji Konkursu „Modny Strój 2008 –Wyczarowane Z Niczego” rewelacyjny pomysł Przyjaciół Przyrody z II „a” i ich wychowawczyni Aliny Oleszczuk. Jak co roku „odpadowa moda ” w „Dwójce ”zaskoczyła wszystkich. Dominowały suknie z butelek po jogurtach, kapelusze z kartonu; na topie nadal były kolczyki i korale z kapsli. Panie: wicedyrektor Lilia Bogdańska, przedstawicielka Nadleśnictwa Gołdap Marzanna Konieczny i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przy SP nr 2 Ewa Pastuszka miały „twardy orzech do zgryzienia”. Po długich debatach jednogłośnie wybrano najciekawsze stroje.

Wyniki konkursu:

I papierowa Dama 2008- Ania Stepanik I”B”
I Papierowy Kawaler 2008 – Jakub Tabiś II’B”
II papierowa Dama 2008 - Emilia Jurewicz III „B”
II Papierowy Kawaler 2008 -Adrian Prześniak II’A”
III Papierowa Dama 2008 - Sandra Jurewicz II”A”
III Papierowy Kawaler 2008 – Przemek Dudko I”B”

Wyróżnienie grupowe :Klasa I”B” wych. Teresa Pasternak

Wyróżnienia indywidualne; Basia Augustynowicz,I’A” ,Klaudia Ruszewska I”A”, Ola Sawczuk O”A”

30 kwietnia Klub Naszej Ziemi przy SP nr 2 w Gołdapi wyruszył na swój kolejny ekologiczny patrol .

ALARMUJEMY W DALSZYM CIĄGU !
GOŁDAPIANIE ! ŚWIAT ZASŁANY JEST ODPADAMI ,OCZYŚĆMY GO Z BRUDU KOCHANI!

 opiekun Klubu Naszej Ziemi przy Szkole Podstawowej nr 2
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi
Alina Oleszczuk