Klub naszej ziemi w:

Przedszkolu Samorządowym nr 64 “Akademia Jasia i Małgosi” w Białymstoku

Zaloguj się:

O Klubie...

Opiekun(owie): Beata Mickiewicz

„Wszystko co jest w przyrodzie użyteczne dla człowieka, piękne i wartościowe, musimy chronić i szanować zawsze i wszędzie....”

                                                                                                                                                                                                J. Karpiński

 Celem działalności naszego klubiku ,,Mały przyrodnik” jest uwrażliwienie przedszkolaków na piękno przyrody i otaczającego świata. Dlatego tak ważne jest uczenie już od wczesnego dzieciństwa ekologicznego myślenia, kształtowania właściwych postaw wobec problemów ochrony środowiska, a także uświadamianie dzieciom, że człowiek swoją postawą wobec przyrody może stać się ważnym elementem ochrony jej zasobów. W trakcie zajęć naszego klubiku ,,Mały przyrodnik” prowadzimy obserwacje, eksperymentujemy, uczestniczymy w różnego rodzaju akcjach m.in. sprzątanie świata, segregacja odpadów, jeździmy na wycieczki czy spacerujemy po najbliższej okolicy obserwując przyrodę i procesy w niej zachodzące. Empiryczne poznawanie różnych zjawisk pozwala przedszkolakom aktywnie wnikać w otaczającą je rzeczywistość, poznawać ją wszystkimi zmysłami i za pomocą odpowiednich narzędzi.

Otaczająca nas przyroda jest cennym skarbem, dlatego szacunku do niej i dbania o nią powinniśmy się uczyć już od najmłodszych lat.

Ostatnio w klubie

2d3d1d7fc2f0bf428202e3a9c4fb1713.jpg 5f637aed678d248aeaa6fe56fdd0d2d3.jpg

"Nasz Białystok jest EKO"

17.03.2017  wzięliśmy  udział w zajęciach "Nasz Białystok jest EKO". W ramach działań edukacyjno-informacyjnych pięciolatki wzbogacały swoją wiedzę na temat sposobów dbania o przyrodę. W tym roku firma "Lech" przygotowała wiele atrakcji: dzieci wrzucały kostki-śmieci do odpowiednich plecaków-śmieciarek, układały puzzle, obejrzały ciekawe filmiki edukacyjne. Na koniec przedszkolaki otrzymały upominki - ekologiczne torby bawełniane na zakupy oraz odblaskowe opaski. Były to ciekawe zajęcia!