Klub naszej ziemi w:

Przedszkolu nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce

Zaloguj się:

O Klubie...

Opiekun(owie): Zofia Owsnieniuk, Julita Tokajuk

Hajnówka jest niewielką miejscowością położoną na skraju malowniczej Puszczy Białowieskiej. Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi, w którym powstał pierwszy w naszym mieście Klub Naszej Ziemi, mieści się nieopodal tego kompleksu leśnego, więc nasze dzieci od najmłodszych lat mają bliski kontakt z przyrodą, uczą się szanować ją i doceniać jej piękno.

Klub przyrodniczo – ekologiczny pod patronatem Fundacji „Nasza Ziemia” działa w Przedszkolu Nr 5 od października 2013r. W zajęciach uczestniczą dzieci czteroletnie przejawiające zainteresowania przyrodnicze. Głównym celem działalności klubu jest rozwijanie postaw proekologicznych dzieci. W trakcie spotkań czterolatki wzbogacają swoje wiadomości na temat przyrody oraz kształtują pozytywny stosunek do świata roślin i zwierząt. Na zajęciach koła wykonują prace plastyczne o tematyce przyrodniczej, uczestniczą w spotkaniach z pasjonatami zajmującymi się przyrodą i ekologią, słuchają utworów literackich o tematyce ekologiczno – przyrodniczej, uczestniczą w obserwacjach przyrodniczych oraz włączają się w działania mające na celu ochronę przyrody np. akcję ratowania kasztanowców. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dostarcza czterolatkom wiele emocji.

Ostatnio w klubie

Zajęcia badawcze w terenie..jpg 01 044.jpg

II semestr w Klubie Naszej Ziemi przy Przedszkolu Nr 5 w Hajnówce

Przyjaciółmi Matki Natury są z pewnością pięciolatki z grupy III Przedszkola Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce, które należą do koła przyrodniczo – ekologicznego „Klub Naszej Ziemi”. Jako przyjaciele Matki Natury nasze przedszkolaki mają zaczarowany kluczyk do jej Tajemniczego Kuferka Wiedzy i chętnie do niego sięgają. Dzięki temu ich wiadomości z zakresu ekologii i przyrody stale się pogłębiają.