Klub naszej ziemi w:

Przedszkolu Anglojęzycznym „First Steps” w Bielsku-Białej

Zaloguj się:

O Klubie...

Opiekun(owie): Joanna Pindel

PRZEDSZKOLE ANGLOJĘZYCZNE "FIRST STEPS" W BIELSKU - BIAŁEJ

Nasze przedszkole jest jedynym w rejonie Podbeskidzia , w którym zajęcia prowadzi zespół  nauczycieli polskich i anglojęzycznych native – speakers. Naszym głównym celem jest wprowadzenie dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, tak aby od najmłodszych lat stał się on częścią ich codziennego życia . Dzieci w swych najmłodszych latach są najbardziej ciekawe świata, dzięki czemu przez swobodną zabawę i bez najmniejszych obciążeń mogą przyswajać język obcy . Obecnie do naszego przedszkola uczęszcza 110 dzieci w wieku od 2-6 lat podzielonych na 9 grup wiekowych i 11 językowych . Obiekt mieści się  przy  ul. Bronisława Czecha 5 w Bielsku-Białej. Obiekt posiada również obszerny, 15-to arowy zielony teren rekreacyjny obejmujący plac zabaw, dla dzieci oraz dogodny parking dla rodziców. Całość jest monitorowana. Oddalenie od ruchliwej ulicy, a jednocześnie bliskość parku i Bielskiego Centrum Kultury czyni lokalizacje obiektu bardzo atrakcyjną.

Dużą uwagę przywiązujemy do dbania o zdrowie dzieci przebywających w naszej placówce . Przedszkole zostało tak zaprojektowane, by do minimum zmniejszyć kontakt przedszkolaków z alergenami wziewnymi i kontaktowymi:

  • korytarze , toalety , jadalnia i szatnia zostały wykończone płytkami ceramicznymi a w salach zajęć położono wykładziny PCW firmy Tarkett. W obiekcie nie ma dywanów, chodników ani wykładzin dywanowych, ze względu na gromadzenie się w nich ogromnych ilości roztoczy;
  •  wszystkie toalety są bardzo dobrze wentylowane za pomocą wentylacji mechanicznej, dzięki czemu poziom wilgotności pomieszczeń ograniczony jest do minimum;
  •  w trosce o jakość powietrza zastosowano tradycyjny system ogrzewania tj. grzejniki konwencjonalne firmy Kemi, które nagrzewają powietrze bezpośrednio, a zatem nie poruszają cząsteczek kurzu;
  •  zamiast zasłon i firanek w oknach zawieszono żaluzje pionowe (tzw. verticale).

Zdrowe odżywianie stało się naszym priorytetem od wielu lat gdyż wiemy że nawyki żywieniowe wykształcone w dzieciństwie procentują na późniejsze lata. Dlatego stworzyliśmy i realizujemy wiele ciekawych programów zarówno ogólnopolskich jak i wewnątrz przedszkolnych m.in. „Piramida Żywienia Przedszkolaka”,  „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, „Mamo Tato wolę wodę”, „Cała Polska czyta dzieciom” , „Kluby Naszej Ziemi”,  „Kolorowe wtorki „ gdzie dzieci raz w miesiącu realizują tematykę związaną z danym kolorem np. czerwony i wtedy poznajemy produkty spożywcze które są czerwone, robimy z nich pyszne przysmaki lub soki. Raz w miesiącu odbywają się zajęcia kulinarne podczas których przygotowujemy zdrowe przysmaki ciasta , babeczki, sałatki czy kanapki.

Dbamy o wszechstronny rozwój naszych podopiecznych dlatego dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach dodatkowych takich jak : tańce , gimnastyka korekcyjna, rytmika, zajęcia artystyczne. Realizujemy także „Międzynarodowy program przyjaciela Zippiego”. Organizujemy wyjścia do „Teatru lalek Banialuka” oraz do „Książnicy Beskidzkiej”, spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjazdy do gospodarstw agroturystycznych gdzie poznajemy etapy produkcji i powstawania różnych produktów spożywczych np. „Chlebowa chata”, warsztaty etnologiczne. Współpracujemy także z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną, lekarzem wad postawy, psychologiem  i logopedą.

Ponadto nasze przedszkole  gwarantuje codzienne przebywanie dzieci na świeżym powietrzu w trakcie pobytu  w przedszkolu, dlatego też w najbliższej przyszłości - idąc  za przykładem najlepszych szkół brytyjskich – chcemy realizować program w oparciu o założenia „Forest  School”, która wykorzystuje naturalne środowisko leśne i zachodzące w nim zjawiska  nie tylko do nauki  przyrody czy  geografii, ale również do  nauki współdziałania w grupie, komunikacji, rozwiązywania problemów czy budowania pewności  siebie.

Podsumowując, wszystkie podejmowane przez nas działania mają za zadanie zachęcić dzieci do poznawania przyrody, jej ochrony i kształtować pozytywny stosunek do wszelkich jej przejawów.