Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach

Zaloguj się:

Zielony bal

21.03.2011 roku obchodziliśmy w przedszkolu „Pierwszy Dzień Wiosny”. Poprosiliśmy rodziców aby dzieci przyszły ubrane na kolor żółty lub zielony. W tym dniu dzieci ze wszystkich grup wiekowych zebrały się w auli przedszkola. Obchody rozpoczęliśmy w auli od wspólnego śpiewu piosenek o tematyce wiosennej.

Następnie rozpoczęło się „Uwalnianie wiosny” – drama przygotowana przez grupę dzieci 4,5 6-latków. Po odczytaniu listu od pani Wiosny, każda grupa wiekowa musiała po śladach wrócić do swojej sali i rozwiązać zadanie, które warunkowało wyswobodzenie wiosny z rak strażników zimy. Każda grupa wiekowa otrzymała inne zadanie. Dzieci po rozwiązaniu zadań wróciły do auli, pokazały i omówiły swoje odpowiedzi przed Marzanną, która słysząc prawidłowe odpowiedzi musiała skapitulować, a tym samym uwolnić wiosnę. Dzieci spakowały Marzannę do pudła i wysłały za siódme morza i rzeki, następnie powitały wiosenny gaik śpiewając piosenki o tematyce wiosennej. Po odśpiewaniu piosenek dzieci zaopatrzone w transparenty, chustki, kolorowe kwiaty wyszły na wiosenny spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny.

Rodzice, którzy przybyli na uroczystość mogli podziwiać prace plastyczne dzieci ukazujące pierwsze wiosenne kwiaty.

02.03.2011 roku dzięki pomocy jednej z mam, która sfinansowała opłacenie zespołu muzycznego. dzieci ze wszystkich grup wiekowych mogły bawić się na Zielonym Balu. Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się dużo wcześniej. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych wzięły udział w konkursie plastycznym „Zielono mi”. Z wykonanych przez dzieci prac (wszystko w kolorze zielonym - znaleziono zespołu muzycznego – był to Zespół Bayery oraz poproszono rodziców o przygotowanie zielonych przebrań dla dzieci. Nauczyciele opracowali program obchodów Zielonego Dnia przygotowując różnorodne zagadki i zadania sprawnościowe. Na wysokości zadania stanęli również P. intendentka i kucharki przygotowując w tym dniu „zielone” posiłki i przekąski. Były to : zielony sok z kiwi, zielona galaretka ze śmietaną oraz zupa szpinakowa i zielony makaron z gulaszem. Niespodziankę sprawiła nam wokalistka zespołu Bayery, która także przebrała się na zielono.

Zabawa była wyśmienita. Wszyscy wesoło się bawili, chętnie brali udział w Quizach i zadaniach sprawnościowych, pląsali, tańczyli i śpiewali. Myślę, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci