Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach

Zaloguj się:

Urodziny Marchewki w Miejskim Przedszkolu nr 99 wKatowicach

Uroczystość została poprzedzona zajęciami dydaktycznymi promującymi spożywanie warzyw i owoców, jako darów natury. Dzieci młodsze poznawały wygląd i nazwy poszczególnych owoców i warzyw, dzieci starsze uczyły się zasad zdrowego odżywiania, robiły piramidy żywienia.

Wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne różnymi technikami na temat – „Urodziny Marchewki". Prace plastyczne zostały wywieszone i wyłożone w holu przedszkola.

W holu przedszkola wywiesiliśmy zaproszenie na urodziny marchewki z informacją o obowiązującym stroju warzywno-owocowym.

Rodzice i dzieci stanęli na wysokości zadania. Dzieci były pięknie przebrane za owoce i warzywa.

Uroczystość rozpoczęliśmy w auli od spektaklu słowno-muzycznego w wykonaniu dzieci z grupy Jaskółki , prezentujacego owoce i warzywa bedące źródłem witamin.

Następnie rozpoczęły się różnego rodzaju konkursy i zabawy: były to zagadki o warzywach i owocach, odszukanie i zebranie ukrytych w salach zajęć marchewek , rozpoznawanie owoców i warzyw po smaku i dotyku, zjadanie marchewki na wyścigi, składanie marchewkowych puzzli.

Następnie dzieci przy muzyce bawiły się na balu u marchewki – wspólne pląsy i tańce.

W przerwie dzieci piły sok marchewkowy oraz chrupały kawałki marchewki.

Cały dzień w przedszkolu królowała marchewka.Na obiad podano zupę marchewkowa – krem, na podwieczorek – ciasto marchewkowe. Wszystko było pyszne i zdrowe.

Dla rodziców oprócz wystawki prac dzieci przeznaczone były postery na temat zdrowego odżywiania oraz piramidy żywienia wykonane przez dzieci.

800_PRZEDSZKOLE DZIEŃ MARCHEWKI 2018 0017.jpg

800_PRZEDSZKOLE DZIEŃ MARCHEWKI 2018 0021 (1).jpg

800_PRZEDSZKOLE DZIEŃ MARCHEWKI 2018 0022.jpg

800_PRZEDSZKOLE DZIEŃ MARCHEWKI 2018 0015.jpg

800_PRZEDSZKOLE DZIEŃ MARCHEWKI 2018 0029.jpg