Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach

Zaloguj się:

Urodziny Marchewki

16 lutego 2017 r. w naszym przedszkolu odbyły się urodziny Marchewki.

Uroczystość została poprzedzona zajęciami dydaktycznymi promującymi spożywanie warzyw i owoców, jako darów natury. Dzieci młodsze poznawały wygląd i nazwy poszczególnych owoców i warzyw, dzieci starsze uczyły się zasad zdrowego odżywiania, robiły piramidy żywienia.

Wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne różnymi technikami na temat – „„ Jedzmy owoce i warzywa bo są pyszne i zdrowe”. Prace plastyczne zostały wywieszone i wyłożone w holu przedszkola.

W holu przedszkola wywiesiliśmy zaproszenie na urodziny marchewki z informacją o obowiązującym stroju warzywno-owocowym. Rodzice i dzieci stanęli na wysokości zadania. Dzieci były pięknie przebrane za owoce i warzywa.

Uroczystość rozpoczęliśmy w auli od wystawienia inscenizacji kukiełkowej w wykonaniu nauczycieli. Wystawiliśmy wiersz J.Brzechwy „Na straganie” .

Następnie rozpoczęły się różnego rodzaju konkursy: były to zagadki o warzywach i owocach, zbieranie marchewek wkucharskich rekawicach, rozpoznawanie owoców i warzyw po smaku i dotyku, zjadanie marchewki na wyścigi, śpiew lub recytacja wierszy i piosenek o warzywach i owocach.

Każde z dzieci biorących udział w konkursie otrzymało nagrodę.

Następnie dzieci przy muzyce bawiły się na balu u marchewki – wspólne pląsy i tańce.

W przerwie dzieci piły sok marchewkowy oraz chrupały kawałki marchewki.

Cały dzień w przedszkolu królowała marchewka.Na obiadpodano zupę marchewkowa – krem, na podwieczorek – ciasto marchewkowe. Wszystko było pyszne i zdrowe.

Dla rodziców oprócz wystawki prac dzieci przeznaczone były postery na temat zdrowego odżywiania oraz piramidy żywienia wykonane przez dzieci.

 

800_PRZEDSZKOLE DZIE+â MARCHEWKI 2017 0004.jpg

800_PRZEDSZKOLE DZIE+â MARCHEWKI 2017 0015.jpg

800_PRZEDSZKOLE DZIE+â MARCHEWKI 2017 0010.jpg

800_PRZEDSZKOLE DZIE+â MARCHEWKI 2017 0020.jpg

800_PRZEDSZKOLE DZIE+â MARCHEWKI 2017 0014.jpg