Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach

Zaloguj się:

Światowy Dzień Zdrowia

07.04.2010 r. w Miejskim Przedszkolu nr 99 w Katowicach obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem "Człowiek i Miasto". W ramach obchodów w/w święta odbyły się pogadanki z dziećmi na temat "Jak żyć w mieście i cieszyć się zdrowiem?".

Szczególną uwagę zwracaliśmy na zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną - ruch dla zdrowia, gimnastykę, częste spacery i wycieczki rowerowe, unikanie hałasu.

Mówiąc o zdrowym stylu życia apelowaliśmy również o podejmowaniu działań na rzecz Ziemi, takich jak: oszczędzanie wody, energii, segregacja śmieci. wskazywaliśmy powody zanieczyszczenia powietrza.
Aby uczcić Światowy Dzień Zdrowia ogłosiliśmy międzygrupowy konkurs plastyczny na plakat pod hasłem "Człowiek i Miasto".

Wystawę plakatów urządziliśmy w auli przedszkola. Do zwiedzenia wystawy zaprosiliśmy dzieci ze wszystkich grup, personel przedszkola, rodziców oraz gości zaproszonych na Dzień Otwartych Drzwi w przedszkolu, który miał miejsce 8 kwietnia 2010 r.

Edukację zdrowotna dotyczącą Światowego Dnia Zdrowia skierowaliśmy również do rodziców przygotowując dla nich gazetkę ścienną zawierającą informacje na temat Światowego Dnia Zdrowia, problemów zdrowotnych wynikających z urbanizacji świata. Zawiesiliśmy tam również rady oraz wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia w mieście.

Zgodnie z hasłem - "W zdrowym ciele Zdrowy duch" - zaprosiliśmy wszystkie dzieci na długi spacer ścieżką edukacyjną Nadleśnictwa Katowice.

Podczas spaceru był czas na relaks, ćwiczenia gimnastyczne w terenie oraz czas wyciszenia, czyli wsłuchiwanie się w ciszę i rozpoznawanie odgłosów

Myślę, że tak spędzony Światowy Dzień Zdrowia na długo pozostanie w pamięci dzieci.