Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach

Zaloguj się:

Pokochać kundla

„Pomagamy czworonogom”- takie hasło patronuje tegorocznej zbiórce darów dla zwierząt ze schroniska.

            Bezdomnych zwierząt w potrzebie jest mnóstwo, a wielu z nas - ludzi dobrej woli często zastanawia się, w jaki sposób można im pomóc i nie zawsze znajduje odpowiedź na to pytanie… Zima to czas, który jest szczególnie trudny dla bezdomnych zwierząt.

Przedszkolaki i pracownicy naszego przedszkola po raz kolejny zaprosili Rodziców do wzięcia udziału w zbiórce darów dla schroniska.                                                              Do włączenia się w zbiórkę zachęcał poster wykonany przez dzieci i zawieszony w holu przedszkola. Dzięki dobrym, współczującym sercom naszych przedszkolaków oraz hojności ich rodziców zebraliśmy duże ilości  karmy, nie licząc wielu innych darów, takich jak koce, obroże i zabawki, które przekazaliśmy do schroniska dla zwierząt  w Katowicach.

            Od 2 listopada trwała u nas zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt.22 listopada zorganizowaliśmy  na terenie przedszkola zajęcia przeprowadzone przez wolontariuszy – uczniów Gimnazjum nr 23 z Katowic pod tytułem „Jak traktować psy i koty – mowa ciała zwierząt”. Wolontariusze przybliżyli dzieciom problem bezdomności psów i kotów oraz ich potrzeb. Warsztaty miały na celu przede wszystkim uwrażliwić dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz ukazać im jak zachować sie w kontakcie z tymi zwierzętami.

 

Nasza akcja po raz kolejny zakończyła się pełnym sukcesem!

 

1087362

1087363