Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach

Zaloguj się:

Oszczędzamy energię - uroczyste obchody Barbórki

„Nasi dzielni górnicy”- uroczyste obchody Barbórki w przedszkolu. Przybliżenie dzieciom znaczenia energii w życia człowieka, przekazanie wiedzy na temat źródeł energii, pokazanie źródeł odnawialnych, wskazanie sposobów oszczędzania energii.

              W grudniu podczas obchodów święta górniczego „Barbórki” – przedszkolaki spotkały się z górnikami (ojcami i dziadkami)kopalni węgla kamiennego, którzy  przybliżyli im znaczenia węgla, wskazali alternatywne źródła energii. W podziękowaniu za ich trudną i niebezpieczną pracę dzieci przedstawiły program artystyczny.

Dzieci poprzez wiersze i opowiadania poznały znaczenie prądu w życiu człowieka. Dowiedziały się skąd się bierze oraz dlaczego należy go oszczędzać.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak w bezpieczny sposób korzystać z urządzeń zasilanych energią elektryczną.

Wykonały wspólnie z paniami poster dla rodziców wskazujący źródła energii oraz  50 rad o sposobach jej  oszczędzania, zaprosiły do akcji oszczędzania energii.

Dzieci wykonały plakietki  do zawieszenia przy wyłącznikach światła, przypominających o jego oszczędzaniu. Plakietki zawiesiły w przedszkolu oraz zabrały do domu.

        Poprzez grę dydaktyczną „Detektywi energii” utrwaliły swoją wiedzę  o energii oraz  sposobie działania wielu sprzętów domowych. Zapoznały się             z wyglądem i przeznaczeniem żarówek różnego typu. Stwierdziły, że najbardziej ekonomiczne są żarówki energooszczędne.

Obiecały, że dopilnują, aby każdy gasił zbędne oświetlenie nie tylko w przedszkolu, ale również w domu.

 

075

078

071