Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach

Zaloguj się:

Obchody I Dnia Wiosny

21.03.2016 roku po raz kolejny obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Pierwszy Dzień Wiosny”. Poprosiliśmy rodziców aby dzieci przyszły ubrane na kolor żółty lub zielony.

W tym dniu dzieci ze wszystkich grup wiekowych zebrały się w auli przedszkola.

Obchody rozpoczęliśmy w auli od wspólnego śpiewu piosenek o tematyce wiosennej.

Następnie rozpoczęło się „Uwalnianie wiosny” – drama przygotowana przez grupę dzieci 4,5letnich. Po obejrzeniu spektaklu słowno-muzycznego,dczytaniu listu od pani Wiosny, każda grupa wiekowa musiała po śladach wrócić do swojej sali i rozwiązać zadanie, które warunkowało wyswobodzenie wiosny z rak strażników zimy. Każda grupa wiekowa otrzymała inne zadanie.

Dzieci po rozwiązaniu zadań wróciły do auli, pokazały i omówiły swoje odpowiedzi przed Marzanną, która słysząc prawidłowe odpowiedzi musiała skapitulować ,a tym samym uwolnić wiosnę. Dzieci spakowały Marzannę do pudła i wysłały za siódme morza i rzeki, następnie powitały wiosenny gaik śpiewając piosenki o tematyce wiosennej. Po odśpiewaniu piosenek dzieci zaopatrzone w transparenty, chustki, kolorowe kwiaty wyszły na wiosenny spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny.

Rodzice, którzy przybyli na uroczystość mogli podziwiać prace plastyczne dzieci ukazujące pierwsze wiosenne kwiaty.

 

NEW800_PRZEDSZKOLE DZIE+â WIOSNY 2016 003.jpg

NEW800_PRZEDSZKOLE DZIE+â WIOSNY 2016 009.jpg

NEW800_PRZEDSZKOLE DZIE+â WIOSNY 2016 016.jpg