Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach

Zaloguj się:

Święto Marchewki.

5 marca 2015 roku odbył się w Miejskim Przedszkolu nr 99 w Katowicach Dzień Marchewki. Został on zorganizowany w formie pikniku.

Uroczystość została poprzedzona zajęciami dydaktycznymi promującymi spożywanie warzyw i owoców, jako darów natury. Dzieci młodsze poznawały wygląd i nazwy poszczególnych owoców i warzyw, dzieci starsze uczyły się zasad zdrowego odżywiania, robiły piramidy żywienia. Wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne różnymi technikami na temat – „ Jedzmy owoce i warzywa bo są pyszne i zdrowe”. Prace plastyczne zostały wywieszone i wyłożone w holu przedszkola.W holu przedszkola wywiesiliśmy  zaproszenie na urodziny marchewki z informacją o obowiązującym stroju  warzywno-owocowym. Rodzice i dzieci stanęli na wysokości zadania. Dzieci były pięknie przebrane za owoce i warzywa.

Uroczystość rozpoczęliśmy w auli.Dzieci wspólnie odśpiewały piosenkę „Na marchewki urodziny” a nastepnie zgromadzone w grupach przystapiły do rozwiazywania zadań.

Następnie rozpoczęły się różnego rodzaju konkursy: były to zagadki o warzywach  i owocach, składanie warzywno-owocowych puzzli, rozpoznawanie owoców  i warzyw po smaku i dotyku, zjadanie marchewki na wyścigi,  śpiew lub recytacja wierszy i piosenek o warzywach i owocach.

Każde z dzieci biorących udział w konkursie otrzymało nagrodę.

Następnie dzieci przy muzyce bawiły się na balu u marchewki – wspólne pląsy i tańce. W przerwie dzieci piły sok marchewkowy oraz chrupały kawałki marchewki.  Dzieci w grupach wykonały marchewkowego stworka z udostępnionych materiałów na bazie marchewki.Dla rodziców oprócz wystawki prac dzieci przeznaczone były postery  na temat zdrowego odżywiania oraz piramidy żywienia wykonane przez dzieci.

 

 

PRZEDSZKOLE DZIE+ MARCHEWKI 2015 001

Piknik w auli przedszkolnej z okazji Dnia Marchewki.

PRZEDSZKOLE DZIE+ MARCHEWKI 2015 003

Świetnie się bawimy.

PRZEDSZKOLE DZIE+ MARCHEWKI 2015 005

Czekamy na nowe zadanie.

PRZEDSZKOLE DZIE+ MARCHEWKI 2015 010

Pij sok marchewkowy, jest pyszny i zdrowy!

PRZEDSZKOLE DZIE+ MARCHEWKI 2015 012

PRZEDSZKOLE DZIE+ MARCHEWKI 2015 017

Trzeba wykonać marchewkowego stworka.

PRZEDSZKOLE DZIE+ MARCHEWKI 2015 022

Kolejne zadanie.

PRZEDSZKOLE DZIE+ MARCHEWKI 2015 024

Wystawka marchewkowych stworków.

PRZEDSZKOLE DZIE+ MARCHEWKI 2015 026

Zabawa jest doskonała!, Każdy otrzymał marchewkowy medal.