Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach

Zaloguj się:

Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „ Wiem jak dbać o zdrowie”.

Nasze przedszkole jako placówka kierująca się ideą zrównoważonego rozwoju promuje racjonalne gospodarowanie zasobami Ziemi oraz zdrowy styl życia poprzez różnego rodzaju działania, akcje i konkursy.                                                                                         

W listopadzie zorganizowaliśmy c. Jest to już XVIII edycja konkursu,  tym razem o tematyce zdrowotnej pod hasłem    „ Wiem jak dbać o zdrowie”.

Do udziału w konkursie zaprosiliśmy drużyny z 10 katowickich przedszkoli. Celem konkursu  było szerzenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia                   w środowisku lokalnym, współpraca z innymi placówkami przedszkolnymi, jak również wykorzystanie wiedzy i umiejętności dzieci podczas licznych zadań, konkurencji, gier a przede wszystkim zgodna rywalizacja i radość ze wspólnej zabawy.

Dzieci rozwiązywały zagadki na temat zdrowego stylu życia, kończyły rymowanki, rozwiązywały zadania typu „Prawda – Fałsz”, zjadały cytrynę z uśmiechem na ustach, wyrywały marchewki , łowiły rybki, rywalizowały w „Mlecznym wyścigu”, piły sok przez rurkę na czas, odgadywały nazwę przyborów do utrzymania czystości w oparciu o dotyk, same przygotowywały zdrowe, kolorowe kanapki, które następnie degustowały.                 

W trakcie całego spotkania  panowała miła, serdeczna atmosfera, która sprzyjała cudownej zabawie. Dzieci zdobyły wiele nagród oraz dyplomy.

W Jury zasiadali przedstawiciele Nadleśnictwa Katowice Pan mgr inż. Bolesław Bobrzyk, leśniczy Pan Cezary Wolny, przedstawiciel  parafii pod wezwaniem  Św. Ludwika w osobie Ojca Proboszcza Alana Ruska oraz dyrektorzy wybranych przedszkoli.

Przedszkolaki miały możliwość wykazania sie wiedzą i umiejętnościami z zakresu zdrowego stylu życia

 

 

 

 

 

 

 

 

050

031