Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach

Zaloguj się:

Mamy rady na odpady- akcja Baterowiec

Mamy rady na odpady -Akcja Baterowiec

Kolejny rok przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 99 z Katowic biorą udział w ogólnopolskiej zbiórce zużytych baterii organizowanej przez Reba Organizację Odzysku S.A. Baterie są odpadem zaliczanym do najwyższej klasy toksyczności (1 bateria powoduje skażenie 1m3 ziemi).

Zachęcamy i motywujemy zarówno dzieci jak i dorosłych do przynoszenia baterii i gromadzenia ich w dostarczonych przez Reba pojemnikach, które są  ustawione w holu przedszkola oraz   w zaprzyjaźnionych sklepach: „Kubuś” oraz „Witaminka”promując akcje wśród społecZnościlokalnej.

 Podczas prowadzonych w przedszkolu zajęć, dzieci dowiedziały się  o zagrożeniach, jakie stwarzają te szkodliwe odpady. Dzieci, jak co roku przystępują do tej akcji z wielkim zaangażowaniem  i entuzjazmem. Gromadzą wiele kilogramów baterii i pogłębiają swoją świadomość i chęć dbania o czystość środowiska naturalnego.

Akcje zbiórki baterii były wielokrotnie przez nas nagłaśniane podczas zebrań z rodzicami oraz na tablicach ogłoszeń.

Dzieci same opowiadają, że „pilnują” rodziców, aby bateria, która przestała działać nie była wrzucona do kosza, a do pojemnika w przedszkolu. Właśnie o taką świadomość przecież nam wszystkim chodzi. 

Zebrane baterie zostaną przekazane do Organizacji Odzysku Reba, a uzbierane punkty przekazane na szczytny cel. Bierzemy udział w zbiórce baterii

Do tej pory udało nam sie zebrać 3 pojemniki po 20 kg baterii każdy.

 

800_PRZEDSZKOLE EKOLOGIA GABRYSIA 2018 0005 (1).jpg