Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach

Zaloguj się:

Mamy rady na elektroodpady

Mamy rady na elektroodpady

Przedszkolaki mają rady na elektroodpady! – pod takim hasłem, w ramach realizacji tematu o elektroodpadach przybliżyliśmy dzieciom i przypomnieliśmy ich rodzicom, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to odpad niebezpieczny i nie może być wyrzucany do śmietnika. Wyrzucając elektrośmieci do śmietnika stwarzamy zagrożenie dla środowiska oraz łamiemy prawo, które obowiązuje  w Polsce od 21 października 2005 r. (ustawa o ZSEE z 29 lipca 2005 r.). Właściwe postępowanie z zużytym sprzętem to ochrona środowiska i troska o zdrowie każdego z nas, ale także oszczędność surowców do produkcji nowych urządzeń.

We wrześniu 2013 roku nawiązaliśmy kontakt z firmą Stena Recycling z Warszawy. Firma ta jest organizatorem konkursu  w zakresie zbiórki elektrośmieci.

Placówki uczestniczące w konkursie mają szansę rywalizować w zakresie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego. Konkurs „Bądź eko – fantastyczny, oddawaj sprzęt elektroniczny” odbywa się w dwóch turach – jesiennej oraz wiosennej.  Jesienna edycja rozpoczyna się 1 września 2013, a kończy 30 listopada 2013. Nagrody przyznawane są dla najlepszych trzech szkół w kraju, które wykażą największą zbiórkę (w kg). Zwycięzcy otrzymają sprzęt RTV ufundowany przez Stena Recycling.

Przystąpiliśmy do konkursu. Wykonaliśmy poster informujący o konkursie dla rodziców oraz wywiesiliśmy ulotki w pobliskich punktach użyteczności publicznej ( sklepach, aptece, przychodni zdrowia).

Zebraliśmy cały kontener elektrośmieci . W miesiącu kwietniu przystąpimy do drugiej edycji zbiórki.

 

 

 

1087356

1087357