Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach

Zaloguj się:

Dzień Ziemi

    22 kwietnia 2016 roku ramach obchodów Dnia Ziemi cała społeczność przedszkolna spotkała się w auli przedszkola, gdzie przedstawiciele dzieci z każdej grupy wiekowej przedstawiły krótki program słowno-muzyczny propagujący działania dla Ziemi. Nastepnie panie rozdały każdej grupie wiekowej szablon Ziemi, którą trzeba było pięknie ozdobić.Dzieci wymyślały w jaki sposób mogą przekazać dorosłym czego potrzebuje nasza planeta, abyśmy mogli jeszcze długo na niej żyć i cieszyć się pięknem przyrody. Słuchały opowiadań i wierszy na temat działań dla Ziemi. Porównywały ilustracje ukazujące czyste, zdrowe środowisko oraz te zmienione i zanieczyszczone przez człowieka. Wnioskowały „Co by było gdyby....”, przewidywały następstwa złej gospodarki zasobami.

    Następnie wyposażeni w plakaty, postery, zielone pompony, ulotki dla mieszkańców wyruszyliśmy uliczkami osiedla nawoływać o utrzymywanie czystości w otoczeniu oraz udział w akcjach na rzecz Ziemi.

    Myślę, że tak aktywnie spędzony dzień, pełen wrażeń i działań na zawsze pozostanie w pamięci nie tylko dzieci ale całej społeczności lokalnej. 

NEW800_PRZEDSZKOLE DZIE+â ZIEMII 2016 0009.jpg

NEW800_PRZEDSZKOLE DZIE+â ZIEMII 2016 0020.jpg

NEW800_PRZEDSZKOLE DZIE+â ZIEMII 2016 0012.jpg

NEW800_PRZEDSZKOLE DZIE+â ZIEMII 2016 0018.jpg