Klub naszej ziemi w:

Na szlaku po Powidzkim Parku Krajobrazowym

Zaloguj się:

O Klubie...

Opiekun(owie): dr Marzena Fedorowicz

 

W roku szkolnym 2007/2008 w naszym gimnazjum powołano Klub Naszej Ziemi. W skład klubu weszło 19 uczniów, którzy podpisali deklarację założycielską. W proponowanych akcjach i zajęciach klubu chętnie udział biorą inni uczniowie, którym dobro naszej Planety nie jest obojętne.

 

Proponowane akcje mają wieloaspektowy charakter, który pozwala wykazać się wszystkim uczniom. Uczniowie regularnie uczestniczą w akcjach związanych ze zbiórką surowców wtórnych (baterii, makulatury, plastiku i aluminium), starają się także przygotowywać szkolne gazetki edukacyjne i ulotki dla mieszkańców, włączyli się także do projektu „Drugie życie elektrośmieci”. Uczniowie brali udział obchodach Dni Różnorodności Biologicznej oraz Dni Ustawy o Ochronie Zwierząt – poprzez wykonywanie referatów na temat różnorodności poszczególnych grup systematycznych królestwa zwierząt.

 

Z własnej inicjatywy członkowie Klubu Naszej Ziemi zorganizowali w dniu 26 kwietnia akcję wiosennego Sprzątania Świata na terenie parku podworskiego w Nieborzynie. Zebrali aż 25 worków śmieci. Akcja jest początkiem cyklicznej działalności Klubu – mającej na celu oczyszczanie miejsc cennych przyrodniczo i kulturowo.

Ostatnio w klubie

klasy II (2).JPG klasy 1 (4).JPG

Warsztaty przyrodnicze 2016

Uczniowie i uczennice z klas pierwszych i drugich Gimnazjum im. Przyrodników Polskich  odbyli lekcje biologii i geografii w terenie (klasy I -15. września, klasy II  -16. września br.). Zajęcia organizowane są corocznie w ramach Światowej Akcji Sprzątanie Świata  i realizacji działań Klubu Naszej Ziemi. W zajęciach nie skupiamy się na bezrefleksyjnym zbieraniu porozrzucanych śmieci, nasza akcja zawsze jest związana z próbą edukacji dla zrównoważonego rozwoju. Podobnie w tym roku zajęcia odbyły się w Marszewie - miejscu powołanym w 2007 r. jako tzw. Szkolna Ostoja Przyrody (SzOP). Oczywiście zebrane zostały w tych dniach porozrzucane odpady, jest ich jednak niewiele bowiem miejsce  SzOP jest objęte z naszej strony całorocznym monitoringiem przyrodniczym.

Rok szkolny 2016/2017: