Zaloguj się:

Aktualności:

Konkurs dla przedszkoli Playdo

playdo

Zapraszamy przedszkola do wzięciu udziału w konkursie w ramach programu badawczego Playdo

Konkurs ekologiczny
w ramach programu badawczego PLAYDO

 

1 sierpnia rusza konkurs dla przedszkoli, stanowiący podsumowanie badania świadomości ekologicznej przedszkolaków w ramach programu badawczego PLAYDO, którego Fundacja Nasza Ziemia jest partnerem.

Zapraszamy wszystkie przedszkola do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym, stanowiącym podsumowanie pierwszego ogólnopolskiego badania świadomości ekologicznej najmłodszych w ramach programu badawczego PLAYDO. Nagrodą główną w konkursie są profesjonalne warsztaty ekologiczne dla podopiecznych, a najciekawsze prace konkursowe zostaną zamieszczone w Przewodniku Wiedzy Ekologicznej.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie koncepcji na proekologiczne zajęcia z przedszkolakami zgodnie z formularzem zgłoszeniowym. Czekamy na atrakcyjne dla dzieci propozycje, które pomogą im lepiej zrozumieć potrzebę starań o czysty i bezpieczny świat. Przed przystąpieniem do pracy warto zapoznać się z raportem pierwszego ogólnopolskiego badania świadomości ekologicznej przedszkolaków przeprowadzonego w ramach programu badawczego dzieci i młodzieży PLAYDO, który podpowiada, czego przedszkolaki jeszcze nie wiedzą o ochronie otaczającej nas przyrody. Nagrodą główną w konkursie są profesjonalne warsztaty ekologiczne dla podopiecznych zwycięskiego przedszkola, które nie tylko pomogą dzieciom pogłębić ekologiczną wiedzę, lecz także zapewnią im wspaniałą zabawę. W programie m. in. przygotowanie ekologicznego mini-ogródka, obserwacja przyrody dzięki specjalistycznym przyrządom czy tworzenie zabawek z przyjaznych środowisku materiałów. Zgłoszenia można nadsyłać od 1 do 14 sierpnia 2014 na adres hello@playdo.pl. Formularz zgłoszeniowy, raport z badania ekologicznego oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie www.playdo.pl/eco.